Ekipa Gazi Husrev-begove medrese zauzela drugo mjesto na Takmičenju iz bosanskog jezika učenika medresa IZ u BiH

Ekipa Gazi Husrev-begove medrese zauzela drugo mjesto na Takmičenju iz bosanskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U ponedjeljak, 14 novembra 2022. godine, u zgradi Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, održano je takmičenje iz bosanskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta. Domaćin takmičenja bila je Gazi Husrev-begova medresa u Sarajevu.

Na takmičenju su učestvovale Behram-begova medresa iz Tuzle, Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva, Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika, Medresa Osman-ef. Redžović iz Visokog, Karađoz-begova medresa iz Mostara, Medresa Reis Džemaludin-ef. Čaušević iz Cazina, Medresa Gazi Isa-beg iz Novog Pazara i Medresa “Mehmed Fatih” iz Podgorice.

Gazi Husrev-begovu medresu predstavljale su učenice četvrtog razreda: Amina Kusur, Fatima Hadžić i Amina Salkić pod mentorstvom Maide Ćerimović, profesorice bosanskog jezika.

Objavljivanje rezultata takmičenja i proglašenje pobjednika upriličeno je u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese. Rezultate takmičenja objavio je i proglasio pobjednike mr. Seid-ef. Eminović, šef odjela za srednje obrazovanje u Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz bosanskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini je ekipa Medresa “Reis Džemaludin-ef. Čaušević” iz Cazina, drugoplasirana je ekipa Gazi Husrev-begove medresa a treće mjesto pripalo je učenicima Elči Ibrahim-pašine medrese iz Travnika. U pojedinačnom plasmanu naše učenice su podijelile treće mjesto.

Nakon objave rezultata takmičenja, prisutnim takmičarima i njihovim mentorima se, ispred domaćina takmičenja, Gazi Husrev-begove medrese, obratio direktor dr. hfz. Mensur Malkić čestitavši im na postignutim rezultatima.

Na kraju programa, pomoćnik direktora za nastavu Gazi Husrev-begove medrese Halim Husić uručio je prigodne poklone koje je Medresa pripremila za takmičare i njihove mentore.

Čestitamo našim takmičarima na uspjehu i svim učesnicima na postignutim rezultatima.