Gazi
Gazi Husrev-begova medresa pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz arapskog jezika

U ponedjeljak, 21 novembra 2022. godine, u Medresi “Osman ef-Redžović” u Velikom Čajnom, održano je takmičenje iz arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta.

Gazi Husrev-begova medresa pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz arapskog jezika

Na takmičenju su učestvovale Behram-begova medresa iz Tuzle, Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva, Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika, Medresa Osman-ef. Redžović iz Velikog Čajnog-Visoko, Karađoz-begova medresa iz Mostara, Medresa Reis Džemaludin-ef. Čaušević iz Cazina i  Medresa Gazi Isa-beg iz Novog Pazara.

Gazi Husrev-begova medresa pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz arapskog jezika

Gazi Husrev-begovu medresu predstavljali su učenici četvrtog razreda: Mirzet Kapo, Zerisa Pleh, Lamija Goralija i Jusuf Bukva pod mentorstvom Senaide Gerin, profesorice arapskog jezika.

Gazi Husrev-begova medresa pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz arapskog jezika

U ekipnom plasmanu naši učenici su zauzeli 1. mjesto, dok je u pojedinčanom poretku Lamija Goralija osvojila prvo a Mirzet Kapo treće mjesto.

Gazi Husrev-begova medresa pobjednik ovogodišnjeg takmičenja iz arapskog jezika

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice za organizaciju takmičenja i domaćinu Medresi “Osman ef-Redžović” u Velikom Čajnom na gostoprimstvu.

Čestitamo našim učenicima na pobjedi i svim učesnicima na postignutim rezultatima.