Medresa na Sajmu srednjih škola i fakulteta u Tešnju

U petak, 5. maja 2023. godine, održan je osmi po redu Sajam srednjih škola i fakulteta u organizaciji Općine Tešanj. Kao i prethodnih godina, Gazi Husrev-begova medresa se rado odazvala pozivu organizatora i uzela učešće na sajmu koji je održan u JU „Sportsko-rekreacioni centar“ Tešanj.

Medresa na Sajmu srednjih škola i fakulteta u Tešnju

Cilj sajma jeste omogućiti maturantima osnovnih i srednjih škola lakši izbor srednje škole ili fakulteta, kao i razvijanje svijesti o važnosti obrazovanja i podsticanja ličnog razvoja pojedinca, kao i društva u cjelini.

Medresa na Sajmu srednjih škola i fakulteta u Tešnju

Na izlagačkom štandu učenici završnog razreda osnovih škola mogli su se informisati o načinu rada Medrese, nastavnom planu i programu, vannastavnim aktivnostima, kao i preuzeti promotivni materijal.

Medresa na Sajmu srednjih škola i fakulteta u Tešnju

Ove godine našu školu prestavljale su hfz. Lejla Fulurija, odgajateljica i Maida Vuković Džakmić, pedagog, te svršenica naše škole Lejla Muminović, kojoj se zahvaljujemo na podršci i uloženom trudu za promociju vrijednosti Gazi Husrev-begove medrese.

Ovom prilikom Medresi je uručena i zahvalnica od organizatora Sajma – Općine Tešanj.

U ime Medrese zahvaljujemo se domaćinu ovogodišnjeg Sajma, načelniku Općine Tešanj mr. sc. Suadu Huskiću na gostoprimstvu i odličnoj organizaciji, izražavajući želju za budućom saradnjom i susretima.

Maida Vuković Džakmić, prof.