Terenska nastava u Hercegovini

U srijedu, 10. maja ove godine, realizirana je terenska nastava u Hercegovini. Ovaj vid vanučioničke nastave planiran je Godišnjim programom rada Medrese u školskoj 2022/2023. godini i obuhvatio je učenike izborne grupe nastavnih predmeta Historija-Geografija, kao i učenike koji su ostvarili zapažene rezultate na takmičenju iz Historije.

Terenska nastava u Hercegovini

Bilo je ovo i svojevrsno nagradno putovanje za učenike koji su pokazali zavidan nivo odgovornosti u izvršavanju svojih nastavnih i vannastavnih obaveza tokom ove školske godine. Posebne zasluge na izgradnji takvog pozitivnog odnosa učenika prema nastavi iz ovih nastavnih predmeta svakako pripadaju njihovim profesorima Hajrudinu Mešiću i Selmi Ćerimagić.

Terenska nastava u Hercegovini

Tokom ove posjete Hercegovini posjetili su Mostar, Počitelj, Radimlju i Stolac i imali priliku da od svojih profesora saznaju više informacija o bogatoj kulturno-historijskoj baštini i geografskim odlikama Hercegovine.