Učenica Medrese Merjem El-Farahati prva na kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika

U četvrtak, 11.05.2023. u prostorijama Četvrte gimnazije na Ilidži održano je kantonalno takmičenju iz predmeta Bosanski jezik i književnost.

Takmičenje se sastojalo u testiranju znanja iz pravopisa, gramatike i književnosti a svaku školu je predstavljao po jedan učenik odnosno učenica.

U kategoriji gimnazija prvo mjesto osvojila je učenica trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese Merjem El-Farahati. Mentor učenice Merjem bio je prof. Edin Balta.