Prijem za medresine takmičare i njihove mentore

U srijedu, 24. maja 2023. godine, učenike koji su postigli zapažene rezultate na takmičenjima u okviru projekta “Pod nebom vedre vjere – Islam i Evropa u iskustvu Bosne”, na takmičenju iz Sire “Selam tebi”, takmičenju iz Povijesti islama učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini te na Kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika, ugostio je direktor Gazi Husrev-begove medrese, mr. Dževad Pleh.

Prijem za medresine takmičare i njihove mentore

U toku prijema, direktor je čestitao učenicima i njihovim mentorima, profesoru Mensuru Kerli, profesoru Edinu Balti te profesoricama Selmi Ćerimagić i Almedini Bojić Rizvić te im uručio prigodne nagrade.

Prijem za medresine takmičare i njihove mentore

Prisjećajući se trenutaka sa priprema za takmičenja te sa samih takmičenja, naši su vrijedni učenici pored velike zahvalnosti svojim mentorima istakli da je sam put priprema za takmičenje za njih bio veoma važan te da na rezultate treba gledati kao na posljedicu uloženog truda i rada, a ne jedini cilj kojem silovito treba težiti. Kako su učenici istakli, najvažnije od svega je da nakon svakog takmičenja, posljedica naših priprema, našeg uloženog truda i rada, budu pozitivne promjene našeg ponašanja te vidan prikaz napredovanja naše ličnosti.

Čestitamo još jednom svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima, te se nadamo još boljim i većim rezultatima u budućnosti!