Prijem za medresine takmičare

U srijedu, 20. novembra 2019. godine, direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. dr. Mensur Malkić upriličio je prijem za učenike i učenice Gazi Husrev-begove medrese koji su ostvarili zapažene rezultate na takmičenjima iz jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u ovoj školskoj godini. Prijemu su prisustvovale profesorice Maida Ćerimović i Senaida Gerin.

Podsjećanja radi, na ovogodišnjim takmičenjima iz jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini učenici Gazi Husrev-begove medrese su postigli sljedeće rezultate:

Drugo mjesto iz bosanskog jezika osvojila je ekipa u sastavu: hfz. Osman Malkić, Amila Behlil i Ferhat Meša, pod mentorstvom Maide Ćerimović, profesorice bosanskog jezika.

Prijem za medresine takmičare

Drugo  mjesto iz arapskog jezika osvojila je ekipa u sastavu: Vedad Čolaković, Abdurahman Hadžić i Lejla Mušinbegović, pod mentorstvom Almina Mahmutovića, profesora arapskog jezika.

Prvo mjesto u pojedinačnom plasmanu iz arapskog jezika osvojio je Vedad Čolaković.

Direktor je čestitao učenicima i profesorima na postignutim rezultatima i uručio novčane nagrade pobjednicima.