Vijesti i aktuelnosti

Foto: Ilustracija
Uputstvo o realizaciji odgojno-obrazovnog rada u Gazi Husrev-begovoj medresi u periodu od 12. oktobra do 06. novembra 2020. godine

Od 12.10. do 06.11.2020. godine za učenike 1. i 4. razreda Gazi Husrev-begove medrese se nastavlja realizirati kombinovani model nastave po smjenama/grupama koje su ranije objavljene preko Google učionica.

Reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Husein-ef. Kavazović posjetio Gazi Husrev-begovu medresu u povodu početka nove školske godine i svečano otvorio obnovljeni amfiteatar
Reisu-l-ulema IZ u BiH Husein-ef. Kavazović posjetio Gazi Husrev-begovu medresu u povodu početka nove školske godine i svečano otvorio obnovljeni amfiteatar

U srijedu, 07.10.2020. godine reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Husein-ef. Kavazović posjetio je Gazi Husrev-begovu medresu

Posjeta Muftijstvu banjalučkom

U petak, 25. septembra, Gazi Husrev-begova medresa organizirala je izlet u Banja Luku za svoje uposlenike tehničke službe. Cilj putovanja bio je obilazak Ferhat-pašine džamije i novoosnovane Medrese „Reis Ibrahim-ef. Maglajlić“ u Banja Luci.

Halid Jusić, svršenik Gazi Husrev-begove medrese, položio hifz

U srijedu, 16. septembra 2020. godine, pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, posljednje sure časnog Kur’ana proučio je Halid Jusić, sin Edhema i Alije iz Zenice i time stekao titulu hafiza Kur’ana.