Vijesti i aktuelnosti

Foto: Ilustracija
Informacija za kandidate za upis u I (prvi) razred Gazi Husrev-begove medrese u školskoj 2020/2021. g.

Prijava i upis učenika u prvi razred JU Gazi Husrev-begova medresa u školskoj 2020/2021. godini, koji su osnovnu školu završili izvan Kantona Sarajevo, realizirat će se online, putem službene web-stranice Medrese na jedinstvenom linku: medresasa.edu.ba/upis, u periodu od 1. do 20. juna 2020. godine.

Foto: klix.ba
Hafiz Mensur Malkić: Iskušenja nas podsjećaju na obične dane na kojima nismo bili zahvalni

Mi u Bosni i Hercegovini, kao i veliki dio ljudi u svijetu, već više od dva mjeseca živimo drugačije, živimo novim načinom života zbog okolnosti i pravila koja su nam uvedena zbog pandemije. U takvoj situaciji dočekali smo ovogodišnji ramazan i postili ga u vanrednim prilikama i ispostili.

Foto: Ilustracija
Obavijest o terminima i načinu polaganja popravnog ispita za učenike IV razreda sa jednom slabom ocjenom na kraju II polugodišta, maturskih ispita…

Napominjemo da su redovni učenici obavezni prijaviti se razredniku za polaganje maturskih ispita kako bi razrednici utvrdili raspored polaganja, dok su vanredni učenici obavezni prijaviti se administratoru za realizaciju online nastave (G Suite for Edu administrator) na email: mensurkerla@medresasa.edu.ba, u cilju dobijanja pristupnih podataka za polaganje putem online platforme i uplatiti naknadu za polaganje maturskih ispita.

Nagrađeni likovni radovi učenica naše škole

Na međunarodnom konkursu likovnih radova u organizaciji „Nastavničke mreže“ o temi „Planeta diše u istom ritmu“, likovni radovi učenica naše škole, Selme Malanović (IVd) i Esme Petrovac (IVc) ušli su u finale kao najbolji radovi u kategoriji srednjih škola Balkana.

Dr. Rifet Šahinović uspješno položio hifz

U ponedjeljak, 23. marta 2020. godine u Sarajevu, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, uspješno je položio hifz dr. Rifet Šahinović, još jedan svršenik Gazi Husrev-begove medrese.

Odgađanje do daljnjeg realizacije odgojno-obrazovnog procesa u Kantonu Sarajevo

Obavještavamo Vas da je danas, 24.3.2020. godine Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo donijelo Naredbu kojom se odgađa do daljnjeg redovan odgojno-obrazovni proces u svim predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama, te redovni nastavno-naučni proces na svim visokoškolskim ustanovama na području Kantona Sarajevo.

Uskoro počinje online prijava i upis u prvi razred u školskoj 2020/2021. godini.SAZNAJ VIŠE