Vijesti i aktuelnosti

Foto: Ilustracija
Uputstvo o realizaciji odgojno-obrazovnog rada u Gazi Husrev-begovoj medresi u periodu od 23. oktobra 2020. godine

Od petka, 23.10.2020. godine, svi učenici I-IV razreda JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu će nastavu pratiti putem online platforme, dok Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo ne donese drugačiji odluku.

Hour of Code 2021
Učenik četvrtog razreda Medrese Abdulah Kadić osvojio treće mjesto na ovogodišnjem takmičenju „Sat kodiranja“

Gazi Husrev begova medresa je i ove godine učestvovala na Međunarodnom takmičenju iz informatike, „Hour of code“ na kojem je učenik četvrtog razreda Abdulah Kadić osvojio 3. mjesto za esej. Ovogodišnje takmičenje je organizirao Centar za promociju civilnog društva uz pomoć Microsofta u BiH.

Na Ahiret preselio prof. Mahmut-ef. Karalić

Prof. Mahmut ef. Karalić, vrsni prevodilac hadiski zbirki i prvi Evropljanin koji je diplomirao na Fakultetu za hadis u Medini, preselio je večeras na Ahiret nakon teške bolesti.

Online konferencija debatanata medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini povodom Dana škole

Članovi debatnog kluba „Ad Factum“ Gazi Husrev-begove medrese, kao svoj doprinos obilježavanju 8. januara, Dana škole, organizirali su dvodnevnu online konferenciju za učenike i učenice medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Svečanom akademijom obilježena 484. godišnjica Gazi Husrev-begove medrese

U petak, 8. januara 2021. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese upriličena je Svečana akademija povodom Dana škole Gazi Husrev-begove medrese koja ovih dana puni 484. godinu svoga postojanja i kontinuiranog rada. Iz godine u godinu, Medresa u svečarskom ozračju obilježava dan (8.1.1537.) kada je veliki Gazi Husrev-beg stavio pečat na čuvenu Vakufnamu i tako u amanet ostavio hajr koji traje već skoro pet stoljeća.

Učenice četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese učestvovale u akciji dobrovoljnog darivanja krvi

U srijedu, 23. decembra 2020. godine, učenice IVd odjeljenja Gazi Husrev-begove medrese sa razrednicom Jasminom Šečerović-Botonjić učestvovale su u akciji dobrovoljnog darivanja krvi za djecu oboljelu od raka.