Na Ahiret preselio prof. Mahmut-ef. Karalić

Prof. Mahmut ef. Karalić, vrsni prevodilac hadiski zbirki i prvi Evropljanin koji je diplomirao na Fakultetu za hadis u Medini, preselio je večeras na Ahiret nakon teške bolesti.

Online konferencija debatanata medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini povodom Dana škole

Članovi debatnog kluba „Ad Factum“ Gazi Husrev-begove medrese, kao svoj doprinos obilježavanju 8. januara, Dana škole, organizirali su dvodnevnu online konferenciju za učenike i učenice medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Svečanom akademijom obilježena 484. godišnjica Gazi Husrev-begove medrese

U petak, 8. januara 2021. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese upriličena je Svečana akademija povodom Dana škole Gazi Husrev-begove medrese koja ovih dana puni 484. godinu svoga postojanja i kontinuiranog rada. Iz godine u godinu, Medresa u svečarskom ozračju obilježava dan (8.1.1537.) kada je veliki Gazi Husrev-beg stavio pečat na čuvenu Vakufnamu i tako u amanet ostavio hajr koji traje već skoro pet stoljeća.

Učenice četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese učestvovale u akciji dobrovoljnog darivanja krvi

U srijedu, 23. decembra 2020. godine, učenice IVd odjeljenja Gazi Husrev-begove medrese sa razrednicom Jasminom Šečerović-Botonjić učestvovale su u akciji dobrovoljnog darivanja krvi za djecu oboljelu od raka.