Mlada hafiza Ajna Maglić – učenica Gazi Husrev-begove medrese

U subotu, 03. aprila 2021. godine, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, hfz. Haso-ef. Popara i mr. hfz. Salih-ef. Halilović, hifz je položila mlada hafiza Ajna Maglić, učenica drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu, učeći dnevno po 15 džuzeva.

Sulejman-ef. Hašić, svršenik Gazi Husrev-begove medrese, položio hifz
Novi hafiz Sulejman ef. Hašić – svršenik Gazi Husrev-begove medrese

U srijedu, 24. marta 2021. godine, u Sarajevu pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, hfz. Haso-ef. Popara i mr. hfz. Salih-ef. Halilović, uspješno je položio hifz Sulejman-ef. Hašić i time stekao časno zvanje hafizu-l-Kurʼani-l-kerim.

Uspjeh na književnoj smotri sarajevskih srednjoškolaca

Kao i prethodnih godina, učenici Gazi Husrev-begove medrese su uzeli učešća u tradicionalnoj manifestaciji Dani Matice hrvatske u Sarajevu. U dijelu ukupnog programa koji predstavlja smotru proznog i poetskog stvaralaštva učenici Gazi Husrev-begove medrese postigli su zapažen rezultat.

Foto: Zastava Bosne i Hercegovine / pixabay.com
Multimedijalni digitalni sadržaj o Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine koji su kreirali nastavnici “Historije”

U povodu 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine nastavnici Historije u JU Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu, Selma Ćerimagić i Hajrudin Mešić, pripremili su poseban multimedijalni digitalni sadržaj s ciljem podsjećanja na ovaj važan datum u historiji Bosne i Hercegovine.