Izdvojeno

Foto: Zastava Bosne i Hercegovine / pixabay.com
Multimedijalni digitalni sadržaj o Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine koji su kreirali nastavnici “Historije”

U povodu 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine nastavnici Historije u JU Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu, Selma Ćerimagić i Hajrudin Mešić, pripremili su poseban multimedijalni digitalni sadržaj s ciljem podsjećanja na ovaj važan datum u historiji Bosne i Hercegovine.

Foto: Ilustracija
Uputstvo o realizaciji odgojno-obrazovnog rada u Gazi Husrev-begovoj medresi od 08. februara 2021. godine

Od 08. februara 2021. godine za učenike 4. razreda Gazi Husrev-begove medrese nastava će se realizirati po kombinovanovanom modelu po smjenama/grupama. Učenici su raspoređeni u dvije smjene/grupe (raspored smjena/grupa će biti objavljen preko Google učionica).

Hour of Code 2021
Učenik četvrtog razreda Medrese Abdulah Kadić osvojio treće mjesto na ovogodišnjem takmičenju „Sat kodiranja“

Gazi Husrev begova medresa je i ove godine učestvovala na Međunarodnom takmičenju iz informatike, „Hour of code“ na kojem je učenik četvrtog razreda Abdulah Kadić osvojio 3. mjesto za esej. Ovogodišnje takmičenje je organizirao Centar za promociju civilnog društva uz pomoć Microsofta u BiH.