Učenice Gazi Husrev-begove medrese u posjeti XXXV Internacionalnom sarajevskom sajmu knjiga „Book Fair“

U periodu od 17. do 22. aprila 2024. godine održan je XXXV Internacionalni sarajevski sajam knjiga u KJP Centru Skenderija, koji je ove godine omogućio bogato iskustvo svim posjetiocima.

Tradicionalni Sarajevski sajam ponudio je jedinstvenu priliku da se kroz okrugle stolove, javne tribine, stručne seminare promoviše bogata kultura, autori, pisci, prevodioci, izdavači, akademsku zajednica, ali i bogat i dragocjen fond različite literature.

Gazi Husrev-begova medresa je odgojno-obrazovna institucija koja baštini višestoljetnu tradiciju poštivanja vrijednosti korisnog i temeljitog znanja, a u okviru redovnih aktivnosti u odgajateljskom radu, tradicionalni Sajam posjetile su učenice I i II razreda u pratnji odgajateljica, hfz. prof. Almedine Bojić-Rizvić, kao i prof. Amre Abaz.

Učenice su uživale u obilaski sajma, razmjeni ideja i dojmova sa svojim kolegicama, biranju značajnih naslova, prisustvu promociji knjige, ali i komunikaciji sa promotorima i gostima Sajma.

Izuzetno važno je ustrajavati na bogaćenju navika čitanja, kulturološkog uzdizanja i razvijana socijalnih kontakata kroz ovakva i slična iskustva. Zbog toga, ovakve vrste formalnih posjeta i neformalnih druženja izuzetno potiču korisno provedeno vrijeme, povezivanje i stvaranje lijepih uspomena.

Tekst: Amra Abaz, prof.