Učenica Gazi Husrev-begove medrese osvojila 1. mjesto na Federalnom takmičenju iz matematike

Nedžma Durović, učenica drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese, osvojila je prvo mjesto na Federalnom takmičenju iz matematike za srednje škole, održanom u subotu, 20. aprila 2024. godine, na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Takmičenje je organiziralo Udruženje matematičara Kantona Sarajevo.

Mentor Nedžme Durović bio je hfz. Vedad Jupić, profesor matematike u Gazi Husrev-begovoj medresi.

U povodu ovog izvanrednog uspjeha, mr. Dževad Pleh, direktor Gazi Husrev-begove medrese, danas je upriličio svečani prijem za Nedžmu i profesora Jupića i tom prilikom im je uručio prigodne nagrade.

Uz Nedžmu, Gazi Husrev-begovu medresu na Federalnom takmičenju iz matematike predstavljao je i Ahmed Krdžić, također učenik drugog razreda, koji je ostvario zapažene rezultate.

Čestitamo našim takmičarima i mentoru na uspjehu i svim učesnicima na učešću i postignutim rezultatima.