Učeniciizborne nastave “Hemija/Biologija” i članovi sekcije “Hemija” posjetili su fabriku prehrambenih proizvoda “Klas”

U četvrtak, 13. juna 2019. godine, učenici trećeg razreda izborne nastave “Hemija/Biologija” i članovi sekcije “Hemija”, u pratnji profesora biologije Dževada Heće i profesorice hemije Amine Memišević, posjetili su fabriku prehrambenih proizvoda “Klas”.

Učenici su imali priliku proći kroz niz proizvođačkih pogona gdje im je objašnjen postupak dobivanja hljeba i drugih proizvoda.

Posebnu čar posjeti dali su svršenici naše medrese Merjema Hodžić i Mehmed Uzunalić koji su bili domaćini obilaska.

Ovom prilikom zahvaljujemo se Upravi škole i kompaniji “Klas” koji su nam omogućili ovu posjetu.

Tekst: Ferhat Meša
Foto: Abdullah Karajbić