Šef Ureda za društvenu brigu Rijaseta Islamske zajednice Hamed ef. Efendić uručio direktoru hfz. mr. Mensuru Malkiću zahvalnicu Gazi Husrev-begovoj medresi za nesebičnu pomoć i podršku u realizaciji projekta „Školarci Rogatice“

U utorak, 01.02.2016. godine, šef Ureda za društvenu brigu Rijaseta Islamske zajednice Hamed ef. Efendić posjetio je Gazi Husrev-begovu medresu i ovom prilikom uručio direktoru hfz. mr. Mensuru Malkiću zahvalnicu Gazi Husrev-begovoj medresi za nesebičnu pomoć i podršku u realizaciji projekta „Školarci Rogatice“.

Ovim projektom Ured za društvenu brigu Rijaseta Islamske zajednice i Udruženje „Svitanje“ pomogli su jedanaestero školaraca Rogatice sa odjećom, obućom i stipendijama, te ih obradovali nezaboravnim zimskim raspustom u Sarajevu, ponudivši im bogat kulturno-historijski, edukativni, sportski i zabavni program.

Tokom realizacije projekta školarci su boravili u internatu Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu.