Generalni sekretar za vakufe Države Kuvajt (El-emanetu-l-amme li-l-evkaf) dr. Muhammed El-Dželahime posjetio Gazi Husrev-begovu medresu

U četvrtak, 04. aprila 2019. godine Gazi Husrev-begovu medresu je posjetio dr. Muhammed El-Dželahime, generalni sekretar Generalnog sekretarijata za vakufe Kuvajta koji u Bosni i Hercegovini boravi povodom ovogodišnje manifestacije „Dani vakufa u BiH“.

Povod posjete Medresi bio je uvid u izvedene radove na rekonstrukciji i adaptaciji učionica i kabineta koji su završeni tokom prošle godine iz sredstava koja je donirao Generalni sekretarijat za vakufe Kuvajta.

U pratnji domaćina hfz. mr. Mensura Malkića, direktora Gazi Husrev-begove medrese, dr. El-Dželahime je obišao učionice i kabinete u kojima se odvijao rad učenika u sekcijama. Tokom ove posjete razgovaralo se i o novim projektima.