Maturalni dan medresa 2012.

Foto: Muhamed Huseinbašić

Tradicionalna manifestacija Maturalni dan maturanata medresa na području Rijaseta IZ u BiH, održana je  u ponedjeljak 4. juna 2012. godine na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Pozdravnu riječ im je uputio mr. Muharem ef. Omerdić, šef Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta, a  dobrodošlicu u ime Fakulteta poželio im je dekan prof dr. Ismet Bušatlić.

Manifestaciji su prisustvovati maturanti svih medresa, njihovi profesori, razrednici i direktori.

Ove godine u sedam medresa na području Rijaseta bilo je ukupno 424 maturanta i maturantice  (Medresa “Džemaludin Čaušević” 49, Medresa “Osman ef. Redžović” 44, Elči Ibrahim-pašina medresa 50, Behram-begova medresa 99, Medresa “Gazi Isa beg” 74, Gazi Husrev-begova medresa 79 i Karađoz-begova medresa 29 maturanata).

Na ovoj manifestaciji  nakon obraćanja i čestitanja maturantima, reisu-l-ulema je dodijelio priznanja i nagrade učenicima generacije  svih medresa.