Doček Gazinovaca i Gazinovki

Piše: Nermin Dedukić

Kao i prethodnih godina, tako je i ove godine nastavljena tradicija priređivanja specijalnog i zanimljivog programa povodom dočeka ovogodišnjih, novih Gazinovaca i Gazinovki.

1. septembra, 2012. godine, amfitetatar Gazi Husrev-begove medrese bio je mjesto okupljanja skoro svih njenih učenika. Druženje je počelo u 19 sati i 30 minuta, i u prelijepoj, prijateljskoj atmosferi trajalo sve do 21 i 30.

Program su pripremili ovogodišnji maturanti, učenice i učenici IV-tih razreda, pod pokroviteljstvom Udruženja učenika „Gazi Husrev-beg“.

Voditelji programa bili su Bašić Habiba i Isaković Bećir.

Program su sačinjavali skečevi, kompjuterske prezentacije, kratki filmovi, te sve ono što bi na bilo kakav način moglo iznjedriti osmijeh na licu učenika koji su uplovili u jedan novi životni period.

Po završetku programa druženje se nastavilo uz kahvu na nama dragim mjestima sve do 22 sata i 30 minuta.