Večer poezije o Muhammedu, s.a.v.s

U okviru manifestacije “Selam, ja Resulallah”, koju povodom rođendana Božijeg poslanika Muhammeda, a.s., tradicionalno organizira Medžlis Islamske zajednice Sarajevo, Gazi Husrev-begova medresa upriličila je sadržaja Večer poezije o Muhammedu, a.s. koja je održan 06.2.2013. /srijeda/ u 19:00 sati u Morića hanu.

Program su osmislili i sa članovima recitatorske i horske sekcije vodili, profesori bosanskog jezika i književnosti u Gazi Husrev-begovoj medresi, Kasim Botonjić i Mirzet Hamzić.

U programu su učestvovali sljedeći učenici: Mavrić Amina, IVc, Đozić Emrah, IVa, Derlić Amina, IVc, Imamović Sanija, IIc, Karkelja Lejla, IId, Kapo Zeid, IIb, Huseinbašić Zerina, IIId, Alijević Lamija, IIId, Demir Santijana, IIId, Tvrtković Zeid, IVb, Abdulatif Muhamed, IIIa, Šišić Ensar, IVb, Grahić Emin, IIIb, Hurić Ahmedin, Ib, Zaketović Ramiz, IVa i Lamija Kalajdžić, IIIc.

Kroz recital su zastupljeni pjesnici; Fadil-paša Šerifović, Safvet-beg Bašagić, Musa Ćazim Ćatić, Nedžad Ibrišimović, Ibrahim Kajan, Selim Jelovac, Denijal Dergić, Suada Malkoč i Mustafa Širbić

Pored stihova izvedene su i dvije ilahije i jedna sevdalnka.

Gazi Husrev-begovoj medresi, na kraju programa, zahvalio se glavni imam Medžlisa IZ Sarajevo, Ferid ef. Dautović.