Na Ahiret preselio Rešid Bilalić, profesor akaida u Gazi Husrev-begovoj medresi

U srijedu, 09.09.2015. godine na Ahiret je preselio profesor akaida u Gazi Husrev-begovoj medresi Rešid Bilalić.

Dženaza prof. Bilaliću klanjana je danas u haremu Begove džamije u Sarajevu. Dženazu je predvodio reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazović, dok se prigodnim riječima prisutnima obratio dr. Enes Karić, direktor Uprave za nauku i obrazovanje. Dr. Karić je podjestio na rad, dostignuća i bogatu profesorsku karijeru rahmetli prof. Bilalića te istaknuo njegov veliki doprinos radu Gazi Husrev-begove medrese, čiji je svojevremeno bio i direktor, kao i radu Islamske zajednice. Također vrijedi istaknuti da je rahmetli prof. Bilalić svojevremeno bio i jedan od urednika Zemzema i Preporoda. On je također radio i kao imam, a jedno vrijeme i kao glavni imam MIZ Višegrad.

Dženazu-namaz rahmetli prof. Rešidu Bilaliću klanjali su i učenici medrese.

Profesor Rešid Bilalić je rođen mjestu Bilalići u Teočaku 1950. godine, gdje je danas nakon ikindije-namaza i ukopan.

Molimo Uzvišenog Allaha da prof. Rešidu Bilaliću podari džennet, a njegovoj porodici sabur.

“Mi smo Allahovi i mi ćemo se Njemu vratiti!”