Prijem za hfz. Maati Adnana, učenika medrese koji je osvojio 1. mjesto na Internacionalnom takmičenju u hifzu Kur’ana „Kralj Abdu-l-Aziz“

U ponedjeljak, 17.11.2015. godine upriličen je prijem za hfz. Maati Adnana, učenika četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese, koji je osvojio 1. mjesto na Internacionalnom takmičenju u hifzu Kur’ana „Kralj Abdu-l-Aziz“, u kategoriji 5 džuzova, održanom u Mekki, Kraljevina Saudijska Arabija, u periodu od 05. do 12.11.2015. godine.

Hafiza Adnana su ispred Gazi Husrev-begove medrese primili direktor hfz. mr. Mensur Malkić, pomoćnici direktora mr. Dževad Pleh i hfz.mr. Đevad Hrvačić, te profesor kiraeta hfz. Hamdija Begić.

Direktor je čestitao i uručio nagradu hafizu Adnanu, te prenio čestitku direktora Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice prof. dr. Enesa Karića upućenu hafizu Adnanu, njegovoj porodici i profesoru kiraeta.

Ispred Kulturnog centra „Kralj Fahd“ iz Sarajeva poklon hafizu Adnanu uručio je gospodin Mohammed Al-Ubaid.