Prijem kod Reisu-l-uleme za uspješne mlade učače Kur'ana iz Gazijine medrese

Sarajevo, 30. novembar 2015. (MINA) – Reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović danas je upriličio prijem za učenike Gazi Husrev-begove medrese koji su na evropskom i svjetskom takmičenju učača Kur’ana ostvarili zapažene rezultate.

Prijemu su prisustvovali hafiz Adnan Ma,ati, učenik IV razreda koji je osvojio prvo mjesto na međunarodnom takmičenju učača Kur`ana u Meki, Jasir Kovačević, učenik IV razreda koji je osvojio drugo mjesto na evropskom takmičenju u Zagrebu u kategoriji Tilavet medresa i hafiz Ahmed Hamidović, učenik prvog razreda koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji 15 džuzova napamet  na 10. Rijasetovom takmičenju.

S učenicima kod Reisu-l-uleme su bili i  direktor Gazi Husrev-begove medrese, hfz. mr. Mensur Malkić te profesori kiraeta hafiz Hamdija Begić i hafiz Omer ef. Zulić.

Reisu-l-ulema  je učenicima, Medresi, direktoru i profesorima uputio čestitke za postignute rezultate, a učenicima pobjednicima na takmičenja i prigodne nagrade za postignute rezultate.