Posjeta direktora Kulturnog centra „Kralj Fahd“ šejh dr. Abdul-Medžid El-Gajs Gazi Husrev-begovoj medresi

U četvrtak, 03.03.2016. godine Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu posjetio je direktor Kulturnog centra „Kralj Fahd“ i ataše za vjerska pitanja Ambasade Kraljevine Saudijske Arabije u Sarajevu šejh dr. Abdul-Medžid El-Gajs sa saradnicima Adnanom Maglićem i Ibrahimom Tulićem. Goste su primili direktor hfz. mr. Mensur Malkić, pomoćnik direktora za nastavu Dževad Pleh i profesor historije Hajrudin Mešić.

Dr. Abdul-Medžid je uručio poklon i priznanje hafizu Adnanu Maati, učeniku četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese, za osvojeno 1. mjesto u kategoriji hifz 5 džuzova na Internacionalnom takmičenju u hifzu Kur’ana „Kralj Abdu-l-Aziz“ u Mekki održanom od 05. do 12. novembra 2015. godine.

Direktor Kulturnog centra „Kralj Fahd“ šejh dr. Abdul-Medžid El-Gajs je izrazio interes za unapređenje saradnje između Gazi Husrev-begove medrese i Kulturnog centra „Kralj Fahd“ u Sarajevu.