Posjeta direktora festivala “Sarajevska zima” Gazi Husrev-begovoj medresi

U srijedu, 23. marta 2016. godine direktor međunarodnog festivala „Sarajevska zima“, Ibrahim Spahić sa saradnicom Amrom Božović posjetio je Gazi Husrev-begovu medresu. Primili su ih direktor hfz. mr. Mensur ef. Malkić i pomoćnik direktora za nastavu mr. Dževad ef. Pleh sa grupom učenika četvrtog razreda.

Tokom posjete obišli su izložbu fotografija u Gazi Husrev-begovom hanikahu posvećenih Sarajevu. Izložba predstavlja dio programa ovogodišnjeg festivala „Sarajevska zima“ sa fotografijama autora: Ive Raića, Dejana Vekića, Milomira Kovačevića Strašnog, Harisa Begića i dr. Tokom susreta sa rukovodstvom i učenicima direktor Festivala gospodin Spahić se zahvalio nastavnom osoblju, a posebno direktoru Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur ef. Malkiću na dvomjesečnom gostoprimstvu i otovorenim vratima Hanikaha umjetnicima iz Bosne i Hercegovine i  svijeta i tom prilikom mu uručio izdanje Međunarodnog centra za mir, te fotografiju Baščaršije Milomira Kovačevića Strašnog, ovogodišnjeg dobitnika šestoaprilske nagrade.

Direktor festivala „Sarajevska zima“ je ovom prilikom izjavio:“ Uvjeren sam da naša Gazi Husrev-begova medresa predstavlja najbolji primjer duhovnosti i kristalizacije naše duhovne baštine, prije svega obrazovanjem i vaspitanjem mladih kroz minula stoljeća u ovoj jedinstvenoj ustanovi, ne samo u Bosni i Hercegovini nego u i regiji.“

Direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur ef. Malkić  istakao je važnost odgoja i obrazovanja za mlade generacije i naglasio značaj saradnje sa međunarodnim festivalom „Sarajevska zima“.