Delegacija kairskog Univerziteta Al-Azhar posjetila Gazi Husrev-begovu medresu

U petak, 25. marta 2016. godine, delegacija kairskog univerziteta, u pratnji reisu-l-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazovića, posjetila je Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu. U delegaciji su bili izaslanik Šejhu-l-Azhara g. Muhammed Ahmed El-Abd i Mustafa Ibrahim Hindi, šef Odsjeka za zekat Kabineta Šejhu-l-Azhara.

Direktor Medrese mr. hfz. Mensur Malkić upoznao je goste o historijatu i radu ove odgojno-obrazovne institucije koja radi od 1537. godine i koja iduće godine proslavlja 480 godišnjicu kontinuiranog rada.

Izaslanik Šejhu-l-Azhara posebno se interesovao za plan i program Gazi Husrev-begove medrese i predmete koji se izučavaju u njoj.

S obzirom da je veliki broj svršenika Medrese nastavljao svoje školovanje na na prestižnom kairskom Univerzitetu Al-Azhar izražena je potreba i nada da će tako biti i u budućnosti, ako Bog da.