Učenici Gazi Husrev-begove medrese na izložbi fografija „Prirodno i kulturno blago Bosne i Hercegovine“

U srijedu, 06. aprila 2016. godine, učenici Gazi Husrev-begove medrese posjetili su izložbu fotografija „Prirodno i kulturno blago Bosne i Hercegovine“ autora Adisa Tanovića koja je ovih dana upriličena u Gazi Husrev-begovom hanikahu.

Učenici su na izložbi uživali u ljepotama naše domovine što će im biti podstrek da te ljepote vide i uživo, što je i cilj ove izložbe, kako je autor istakao: „Da bismo zavoljeli našu domovinu Bosnu i Hercegovinu, prije svega, trebamo je dobro upoznati. Tu prvo mislim na djecu, ali i na roditelje koji bi trebali svaki slobodan vikend voditi svoju djecu u naše gradove, da osjete tu ljepotu, miris, prirodu, kojom odiše naša domovina“.

Na ovaj način učenici Medrese pokazuju interes za kulturne sadržaje i izložbe koje se organiziraju u Hanikahu kao i opredjeljenje Medrese da se učenici, pored redovnih nastavnih sadržaja, usmjere na sadržaje ili projekte kojima će osvježiti i obogatiti svakodnevnicu.