Učenici Access programa Gazi Husrev-begove medrese posjetili Treći EducationUSA sajam

U četvrtak, 07. aprila 2016. godine, učenici Access programa Gazi Husrev-begove medrese imali su priliku posjetiti Treći EducationUSA sajam visokog obrazovanja u Sarajevu, u organizaciji EducationUSA centra.

Učenici su upoznali petnaest američkih univerziteta, njihove studijske programe kao i programe stipendiranja za dodiplomski studij, te razmjene učenika.

Posjeti sajmu, prethodilo je druženje sa učenicima Access programa Behram-begove medrese iz Tuzle i medrese „Osman ef. Redžović“ iz Visokog. Učenici Gazi Husrev-begove medrese bili su organizatori ovog druženja. Bila je ovo jedna u nizu aktivnosti Access programa pri medresama u BiH koja je, uz učenje engleskog jezika, omogućila učenicima i sticanje novog iskustva, te informacija o edukaciji na prostoru USA.