Učenici Gazi Husrev-begove medrese učestovali na XIII kantonalnoj debati u Travniku

U četvrtak, 14.4.2016. godine je u atriju Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku održana XIII kantonalna debata, kojoj su prisustvovali i učenici Gazi Husrev-begove medrese. Naime, svake godine uprava Elči Ibrahim-pašine medrese organizira javnu debatu učenika srednjih škola, na kojoj se problematiziraju neki od društvenih problema.

Tema ovogodišnje debate bila je: “Kladionice, kockarnice i igre na sreću su put ka propasti društva”.

Tokom debate učenici iz dvadeset škola iznijeli su rezultate istraživanja o ovoj temi te predložili kako da se ovaj problem pokuša prevazići. Nakon debate doneseni su zaključci koji će biti upućeni na relevantne adrese, kako bi se skrenula pažnja na problem negativnih utjecaja igara na sreću, kladionica i kockarnica na društvo.

Gazi Husrev-begovu medresu na ovoj su debati predstavljali učenici drugog razreda Merima Mujala i Harun Tucaković, a u njihovoj pratnji bio je profesor Edin Balta.

Zahvaljujemo se upravi Elči Ibrahim-pašine medrese na lijepom dočeku i čestitamo na dobroj organizaciji debate.