Predstavljanje Gazi Husrev-begove medrese u O.Š. „Abdulvehab Ilhamija“ iz Željeznog Polja

U srijedu, 18.5.2016. godine, predstavnici Gazi Husrev-begove medrese Murisa Delić i Sufijan Hadžić, u pratnji profesora Nasera Mehmedovića posjetili su osnovnu školu „Abdulvehab Ilhamija“ u Željeznom Polju i predstavili našu školu učenicim završnog razreda.

Naši promotori su prisutnim učenicima kazivali o historijatu Medrese, odgojno-obrazvonom radu, vannastavnim aktivnostima, sekcijama kao i raznim mogućnostima koje se učenicima otvaraju nakon njenog završetka.

Prisutni učenici završnog razreda sa velikom pažnjom su slušali prezentaciju, a desetak njih je izrazilo želju da svoje školovanje nastavi u Gazi Husrev-begovoj medresi, potvrdivši time dugogodišnje povjerenje koje stanovnici Željeznog Polja gaje prema našoj školi.

Zahvaljujemo se direktoru O.Š. „Abdulvehab Ilhamija“ Suadu Hadžiću i saradnicima na izuzetnom gostoprimstvu i otvorenom pozivu da ugoste profesore i hor Medrese, što bi za njih predstavljalo veliku čast i zadovoljstvo.