U Gazi Husrev-begovoj medresi održano predavanje o temi “Palestinska nakba”

Foto: Zejd Arnaut

U ponedjeljak, 16.05.2016. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese je održano predavanje za učenike i nastavno osoblje o temi „Palestinska nakba“.

Predavanje je organiziralo udruženje učenika „Gazi Husrev-beg“ u sklopu redovne tribine „Susreti sa“.

Predavanju su prisustvovali direktor škole hfz.mr Mensur Malkić te profesorice i profesori. Predavanju je pretodila najava gostiju, a moderator skupa je bio gosp. Avdo Hebib predsjednik „Bosanskohercegovačkop-palestinskog prijateljstva“.

Nakon Hebibovog izlaganja uslijedilo je obraćanje njegove ekselencije ambasadora Palestine u Bosni i Hercegovini, Rizk Namure, nakon čega je uslijedilo šire obraćanje palestiskog pisca Džihad Ahmed Saliha na temu palestinske zbilje.

Na kraju se skupu obratio i direktor škole hfz. mr Mensur Malkić i tom prilikom su međusobno uručeni pokloni.