Vijesti i aktuelnosti

U Gazi Husrev-begovoj medresi promovirana knjiga „Pečat izgubljenih radosti“

Udruženje učenika Gazi Husrev-begove medrese i u ovoj školskoj godini nastavlja tradiciju organiziranja tribine  „Susreti sa…“ kroz koju učenici naše škole imaju priliku upoznati se sa znamenitim ličnostima iz različitih sfera života našeg užeg i šireg okruženja.

Tim povodom, u srijedu, 26. oktobra, 2016. godine u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese organizirana je promocija knjige „ Pečat izgubljenih radosti“ autorice Ivane Ine Mostarac. Promociji su prisutvovali učenici, učenice i profesori naše škole, a promotori su bili dr. Hajrudin Zupčević, Ivana Ina Mostarac i mr. Renata Mostarac.

Autorica Ivana Ina Mostarac osnivač je i koordinator NVO „Dječiji pokret za Mir, Ljubav, Prijateljstvo“ – Djeca Sarajeva, a svoju knjigu „ Pečat izgubljenih radosti“ posvetila je ubijenoj djeci Sarajeva u toku agresorske opsade.