Vijesti i aktuelnosti

Prijem za učenike i učenice koji su postigli zapažene rezultate na takmičenjima

Nakon što ih je Nastavničko vijeće na 3. redovnoj sjednici održanoj 01.11.2016. godine pohvalilo za postignute rezultate, direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur Malkić upriličio je prijem za učenike i učenice naše škole koji su postigli zapažene rezultate na međunarodnim, državnim i kantonalnim takmičenjima i uručio im novčane nagrade.

Direktor Malkić iskoristio je priliku da im čestita na postignutom i zaželio im uspjeh u budućim takmičenjima. Uz direktora prijemu su prisustvovali: upravnik mr. Dževad Pleh, odgajateljica hfz. Lejla Fulurija, profesori kiraeta hfz. Hamdija Begić i hfz. Omer Zulić, profesor bosanskoga jezika i književnosti Edin Balta, te profesori sporta Džanita Resić i Omer Dervišević.

 

Podsjećamo da su naši učenici i učenice učestvovali i ostvarili zapažene rezultate na takmičenjima:

  1. Hafiz Ahmed Hamidović, učenik IIa odjeljenja, osvojio je prvo mjesto na 23. Međunarodnom takmičenju učača Kur’ana u Zagrebu, u kategoriji Hifz 15 džuzeva Kur’ana, a potom i drugo mjesto na 11. takmičenju u hifzu Kur’ana u organizaciji Uprave za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i Fondacije „Hifz Časnog Kur’ana“;
  2. Šerbi Hilmi, učenik IVb odjeljenja, imao je zapažen nastup na 11. takmičenju u hifzu Kur’ana, u kategoriji Hifz 5 džuzeva, u organizaciji Uprave za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i Fondacije „Hifz Časnog Kur’ana“;
  3. Asim Ćeman, učenik IIIa odjeljenja, osvojio je prvo mjesto u kategoriji borbe juniori – 76 kg na Međunarodnom karate turniru „Rama open 2016.“;
  4. Abdulah Halilović, učenik Ia odjeljenja, osvojio je prvo mjesto na Konkursu Federalnog ministarstva kulture i sporta pod nazivom „Mladi i naslijeđe“, za literarni rad pod naslovom „ Žepa-bogata sehara kulturne baštine“;
  5. Rejjan Begić, učenica IId odjeljenja, osvojila je prvo mjesto na Konkursu za najbolji literarni rad koji je raspisala Behram-begova medresa u Tuzli na temu „Znanje koje se ne koristi, slično je blagu koje se ne troši na Božijem putu“;
  6. Ferid Avdović, učenik IVb odjeljenja, osvojio je treće mjesto na Jesenskom krosu 2016. godine u konkurenciji učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola Kantona Sarajevo;
  7. Nermana Đakovac, učenica IId odjeljenja, osvojila je prvo mjesto u stonom tenisu na Drugim sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini;
  8. Hana Muratović, učenica IIc odjeljenja, osvojila je drugo mjesto u šahu, na Drugim sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini;
  9. Emina Sulejmani, učenica Id odjeljenja, osvojila je peto mjesto u utrci na 100 m na Drugim sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini;
  10. Odbojkaška ekipa u sastavu: Elma Bošnjak, IVd, Lamija Efendić, IVc, Mujesira Neimarlija, IVc, Amina Mehić, IVc, Esma Pleh, IIc, Nermana Đakovac, IId, Lamija Hodžić, IVc, Lejla Hodžić, IVc, Melina Šarić, IVc, Amila Vesnić, IId, Merjema Maglajkić, IVc i Nadira Imamović, IId; osvojila je drugo mjesto na Drugim sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
🎓 ALUMNIREGISTRACIJA
+