Vijesti i aktuelnosti

Prevencija ponašanja mladih u saobraćaju

U srijedu, 30.11.2016. godine u amfiteatru naše škole održana je prezentacija za učenike trećeg razreda na temu: “Prevencija ponašanja mladih u saobraćaju“.

Prezentacija predstavlja dio projekta Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade koji ima za cilj podizanje svijesti mladih o važnosti ponašanja u saobraćaju, kao način prevencije smanjenja sve većeg broja saobraćajnih nesreća u našoj državi, a pripremili su je i održali učenici naše škole: Tucaković Harun i Bećirović Almir. Učenici edukatori prethodno su završili obuku koju je organiziralo nadležno Ministarstvo za učenike srednjih škola Kantona Sarajevo.

Prezentaciji je bila prisutna i stručna savjetnica Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo Melisa Mizdrak.