Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Tešnju

U utorak, 07.03.2017. godine, učenice Gazi Husrev-begove medrese Lejla Muminović i Edina Gagula, u pratnji profesorice Maide Vuković posjetile su osnovne škole na području Tešnja i to: OŠ „Huso Hodžić“, Tešanj, OŠ „Rešad Kadić“, Krndija i OŠ „Džemal Bijedić“, Miljanovci i predstavile našu školu učenicima završnih razreda.

Naše promotorke su prisutnim učenicima kazivale o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, vannastavnim aktivnostima, sekcijama kao i raznim mogućnostima koje se učenicima otvaraju nakon njenog završetka.

Prisutni učenici završnog razreda sa velikom pažnjom su slušali prezentaciju, a nekoliko njih je izrazilo želju da svoje školovanje nastavi u Gazi Husrev-begovoj medresi, potvrdivši time dugogodišnje povjerenje koje stanovnici Tešnja gaje prema našoj školi.
Koristimo priliku da se zahvalimo na pomoći i podršci glavnom imamu Medžlisa islamske zajednice Tešanj mr. Fuadu ef. Omerbašiću, imamu Enveru ef. Kurtiću, te direktorima osnovnih škola koje smo posjetili Berini Merdić, Osmi Huriću i Elvedinu Ahmiću.