Medresa domaćin državnom debatnom takmičenju

U subotu i nedjelju, 1. i 2. aprila u Gazi Husrev-begovoj medresi je održano državno debatno takmičenje u organizaciji Centra za kulturu dijaloga. Dan prije takmicenja predstavnici Medrese su prisustvovali svečanoj akademiji i prijemu povodom dvadeset godina od osnivanja Centra gdje su im uručena priznanja za doprinos i afrimaciju debate u školi.

Na takmičenju su učestvovale dvadeset dvije ekipe koje su se nakon regionalnih takmičenja uspjele plasirati na završno.

Pobjednik dvadesetog državnog takmicenja je ekipa KŠC iz Banja Luke, drugo mjesto je zauzela ekipa Gimnazije iz Banja Luke, treća je bila ekipa KŠC iz Zenice dok je ekipa Gazi Husrev-begove medrese zauzela četvrto mjesto.

Medresu su predstavljali učenici: Amina Kahriman, Sadžida Hadžic i Harun Tucaković a trener debatnog kluba je prof. Edin Balta.

Svesrdnu pomoć u organizaciji ovog takmičenja su pružili prof. Halim Husić, pomocnik direktora za nastavu, prof. Mensur Kerla, prof. Mirzet Hamzić te osoblje škole.