Direktorica Bošnjačkog instituta iz Sarajeva posjetila Gazi Husrev-begovu medresu

U četvrtak, 13. aprila, 2017. godine, Gazi Husrev-begovu medresu posjetila je direktorica Bošnjačkog instituta iz Sarajeva mr. Amina Rizvanbegović Džuvić sa saradnikom Ahmetom Zulfikarpašićem. Primio ih je direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur ef. Malkić. Povod posjete bila je petnaestogodišnjica rada i djelovanja Bošnjačkog instituta-Fondacije Adila Zulfikarpašića u Sarajevu.

Tokom susreta direktori su razgovarali o nastavku i unapređenju saradnje između Gazi Husrev-begove medrese i Bošnjačkog instituta, a kao potvrdu dosadašnje saradnje direktorica Bošnjačkog instituta mr. Amina Rizvanbegović Džuvić uručila je direktoru Malkiću zahvalnicu za podršku, uspješnu saradnju i partnerstvo. Školskoj biblioteci naše škole poklonila je primjerak knjige „Plemenita loza Božjega poslanika Muhammeda a.s.“.

Direktor Malkić se zahvalio Direktorici i uručio joj monografiju „Gazi Husrev-begova medresa – 480 godina“.