Učenici Gazi Husrev-begove medrese osvojili prvo mjesto na Kvizu znanja o životu i djelu Isaka Samokovlije

U ponedjeljak, 24. aprila 2017. godine u organizaciji Centra za kulturu Goražde održana je trinaesta književno-kulturna manifestacija “Dani Isaka Samokovlije – Sunce nad Drinom” Goražde – Sarajevo – Fojnica 2017.

Gazi Husrev-begovu medresu, na kvizu koji je posvećen životu i djelu pisca Isaka Samokovlije, predstavljali su učenici III razreda: Velida Smajlović, IIId; Saliha Delić, IIIc; Muhamed Mušanović, IIIb i Hamza-Ahmed Manalo, IIIa. Profesor mentor našim učenicima bila je profesorica bosanskog jezika i književnosti Lejla Mujičić.

Naši predstavnici su pokazali izuzetno znanje o životu i djelu Isaka Samolovlije što je, i ove godine, rezultiralo osvojenim prvim mjestom na takmičenju.

Pored uspjeha na Kvizu, učenica IIc razreda Emira Gibanica osvojila je drugo mjesto na natječaju za najbolji literarni rad o Isaku Samokovliji.

Foto: Novina “Glas Goražda”