Vijesti i aktuelnosti

Prijem za medresine kaligrafe

U utorak, 25. aprila 2017. godine direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur Malkić primio je grupu učenika, mladih kaligrafa, čiji su radovi predstavljeni na izložbi u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Direktor je iskoristio priliku kako bi im još jednom zahvalio na vrijednom radu i promociji naše škole, naglasivši da su njihovi profesori ponosni na njih i na njihov rad te da nam je želja da im budemo podrška na putu uspjeha.

Posebne čestitke uputio je profesoru Muji Sušiću koji ih je vodio kroz kaligrafsku sekciju. Mladim kaligrafima Hadisu Terziću, IIIb, Zarfi Velagić, IIIc, Irmi Muratović, IIId, Farah Tahmaz, IIIc, i Belkisi Oznur Koylu, IId, poklonio je knjigu „Estetika pera“ autora prof. dr. Ćazima Hadžimejlića koje je našoj školi donirao MIZ-e Sarajevo. Uz knjige, učenicima su podijeljene i novčane hedije.