Vijesti i aktuelnosti

Nagrade BH Telecom d.d. Sarajevo za učenike i učenice naše škole sa najboljim rezultatima u učenju i vladanju u tekućoj školskoj godini

U četvrtak, 26. oktobra 2017. godine direktor BH Telecom d.d. Sarajevo gospodin Mirsad Zaimović, koji je ujedno i član Školskog odbora naše škole, uručio je poklone učenicima i učenicama Medrese koji su od početka školske godine ostvarili najbolje rezultate u učenju i vladanju. Pored njih, poklone su dobili i učenici čije su sobe u internatu proglašene najurednijim.

Priznanje za postignuti uspjeh u učenju i vladanju, po jedan iz svakog odjeljenja, dobili su učenici i učenice: Adnan Salihagić, Ia; Hamza Patković, Ib; Adna Lukač, Ic; Amina Omerdić, Id; Vedad Čolaković, IIa; Osman Malkić, IIb; Šejma Hasak, IIc; Hatidža Čengić, IId; Muhamed Purak, IIIa; Amina Čutura, IIIb; Amina Išerić, IIIc; Nermana Đakovac, IIId; Asim Ćeman, IVa; Harun Tucaković, IVb; Saliha Delić, IVc i Merima Mujala, IVd.

Za najurednije spavaone u zgradi muškog i ženskog odjeljenja proglašene su:

  1. Spavaona 102: Tulić Sadžid, IVb (sobni starješina); Tucaković Harun, IVb; Tutnjić Ishak IVb i Ibrica Kemal IVb.

 

  1. Spavaona 115: Bećirović Almir, IVb (sobni starješina), Ćurović Emir, IIIb; Hadrović Armin, IIIb i Kljajić Ajdin, IIIb.

 

  1. Spavaona 204: Mujkić Tarik, IIIa (sobni starješina); Beganović Nazmija, IIb; Berbić Ahmed IIb i Čolaković Nedžmin IIb.

 

  1. Spavaona 213: Mahmutović Eldin, IIa (sobni starješina); Čerkez Harun, Ia; Hadžić Ibrahim Ia i Zelić Ajdin Ia.

 

  1. Spavaona 102: Neimarlija Mubina, IVc (sobni starješina); Đakovac Nermana, IIId; Koylu Belkis-Oznur, IIId; Mršo Emina, IIId; Neretljak Indira, IIId i Tokmić Merjem, IIId.

 

  1. Spavaona 11: Dubičić Hasija, IVd; Džafo Amina, IVd;  Sarajlić Merima, IVd i Smajlović Velida, IVd.

 

Poseban poklon od kompanije BH Telecom dobio je hfz. Ahmed Hamidović, za osvojeno 1. mjesto na ovogodišnjem Internacionalnom takmičenju u hifzu Kur’ana „Kralj Abdu-l-Aziz“, u kategoriji 5 džuzova, održanom u Mekki, Kraljevina Saudijska Arabija.

Gospodin Zaimović uputio je čestitke učenicima i učenicama na postignutim rezultatima i poželio im još veći uspjeh u životu i radu.

Čestitkama su se pridružili direktor hfz. mr. Mensur Malkić, pomoćnik direktora za nastavu Halim Husić, Pomoćnik direktora za internat mr. Dževad Pleh, odgajateljica hfz. Lejla Fulurija i odgajatelj Naser Mehmedović.