Posjeta učenika Memorijalnoj šumi u Goraždu

Foto: Muhammed Mušanović

Grupa učenika naše škole, zajedno da profesorom Merzukom Đulanom, u subotu 4.11.2017, posjetili su Memorijalnu šumu 8372 nadomak Goražda. Tamo ih dočekao i ugostio goraždanski muftija, Remzija ef. Pitić.

Učenici su učestvovali u projektu pošumljavanja, gdje je svako od njih zasadio po nekoliko sadnica. Ovaj projekat je u čast poginulih u Srebrenici 1995. godine, a planirana je i sadnja Memorijalne šume za šehide Goražda. Nakon obilaska centralnog dijela Memorijalne šume 8372, učenici su se potom uputili u Ustikolinu i klanjali podne-namaz u najstarijoj, Turhan Emin-begovoj, džamiji u Bosni i Hercegovini.

Ne treba izostaviti gostoprimstvo Muftije, koji je počastio učenike ručkom u jednom od restorana na obali Drine.

U povratku su svratili i u Foču gdje su mogli da vide izgradnju Aladža džamije, koja bi trebala biti svečano otvorena krajem iduće godine.