Manifestacija za učenike osnovnih i srednjih škola povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u JU Muzej “Alija Izetbegović”

Dana, 28.02.2018. godine, u prostorijama Multimedijalne sale na Kovačima u organizaciji Muzeja „Alija Izetbegović“ obilježen je Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Na manifestaciji u povodu Dana nezavisnosti dodijeljene su zahvalnice direktorima osnovnih i srednjih škola, profesorima-voditeljima aktivnosti za izuzetan doprinos i saradnju u okviru interaktivnih školskih radionica i saradnju u cilju očuvanja uspomene na prvog predsjednika Bosne i Hercegovine, te učenicima koji su bili najuspješniji u interakaktivnim muzejskim radionicama.

Učenici naše škole čiji su likovni  radovi nagrađeni su: Zarfa Velagić (IVc), Hadis Terzić (IVb), Harun Suljević (IIa) i Merjem Krlić (Ic).

Voditelj aktivnosti: Selma Ćerimagić, prof. historije