Ekipa Gazi Husrev-begove medrese osvojila prvo mjesto na kvizu znanja o Isaku Samokovliji i drugo mjesto na natječaju za najbolji literarni rad

U ponedjeljak, 16. aprila 2018. godine u organizaciji Centra za kulturu Goražde održana je četrnaesta književno-kulturna manifestacija “Dani Isaka Samokovlije – Sunce nad Drinom” Goražde – Sarajevo – Fojnica 2018.

Gazi Husrev-begovu medresu, na kvizu koji je posvećen životu i djelu pisca Isaka Samokovlije, predstavljale su učenice IIIc razreda: Emira Gibanica, Mubina Suljić i Amina Išerić. Profesor-mentor našim učenicima bila je profesorica bosanskog jezika i književnosti Maida Ćerimović.

Naši predstavnici su pokazali izuzetno znanje o životu i djelu Isaka Samolovlije što je, i ove godine, rezultiralo osvojenim prvim mjestom na takmičenju.

Pored uspjeha na Kvizu, Almina Šabanović, učenica IIId razreda, osvojila je drugo mjesto na natječaju za najbolji literarni rad o Isaku Samokovliji.