Predstavljanje Gazi Husrev-begove medrese u O.Š. „Olovo“

U utorak, 08.05.2018. godine, učenici Gazi Husrev-begove medrese Asim Zukić, Merima Sarajlić i Sena Pepić, u pratnji profesora Nasera Mehmedovića posjetili su osnovnu školu „Olovo“ u Olovu i predstavili našu školu učenicim devetog razreda.

Profesor Naser Mehmedović je učenicima govorio o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju i mogućnostima koje im se pružaju nakon njenog završetka.

Asim Zukić, Merima Sarajlić i Sena Pepić sa prisutnim učenicima podijelili su svoja iskustva iz Medrese, govoreći im o životu u internatu, medresanskim druženjima, učenju, vannastavnim aktivnostima, ostvarenim očekivanjima, te zašto je ova škola bila njihov izbor.

Zahvaljujemo se upravi i nastavnom osoblju O.Š. „Olovo“ na izuzetnom gostoprimstvu i saradnji.

Posebno se zahvaljujemo glavnom imamu Medžlisa Islamske zajednice Olovo Esad ef. Pepiću i njegovoj supruzi Hedi Pepić, vjeroučiteljici, na prijateljskoj pomoći i podršci projektu predstavljanja Medrese u osnovnim školama na području MIZ-e Olovo.