Održano finalno takmičenje iz kiraeta za učenike i učenice JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu

U utorak, 8. maja 2018. godine u Gazi Husrev-begovoj medrese održano je finalno takmičenje iz kiraeta za učenike i učenice Medrese. U finalu je učešće uzelo 14 takmičara iz tri razreda koji su se u finale plasirali preko preliminarnih takmičenja koja su održana u mjesecu aprilu.

Na finalno takmičenje plasirali su se, Abdel Monem Abdelrahman, Pleh Dženisa, Vehab Muhamed, Salihagić Adnan i Omerdić Amina – iz prvog razreda, Čolaković Vedad, Hadžić Abdurahman i Šorlija Ervin – iz drugog razreda i Kovačević Bilal, Suljić Mubina, Hamidović Ahmed, Alikadić Lamija, Šošić Umihana i Išerić Amina – iz trećeg razreda. Ovo je bila i svojevrsna smotra najboljih učača Kur’ana u Medresi.

Komisiju su činili profesori kiraeta u Medresi: hfz. Mensud Đulović – predsjednik i hfz. Omer Zulić – član.

Učenici su izvlačili kartice sa pitanjima nakon čega bi odmah pristupili učenju.

Nakon odličnih nastupa svih kandidata, profesori kiraeta odlučili su da i ove godine titulu najboljeg učača Kur’ana u Medresi ponese, učenik III-a odjeljenja, hfz. Ahmed Hamidović, drugo mjesto Išerić Amina, učenica III-c odjeljenja, a treće mjesto Abdel Monem Abdelrahman, učenik I-b odjeljenja.

Čestitamo svim takmičarima i želimo im u budućnosti mnogo uspjeha i još bolje rezultate!

hfz. Omer Zulić, prof.