Hafiz Osman Malkić položio hifz pred hafiskom komisijom

U srijedu, 15. augusta 2018. godine, u Sarajevu, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, uspješno je položio hifz mladi hafiz Osman Malkić, svršenik drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiz Osman Malkić, sin Mensura i Safije iz Sarajeva, rođen je u Sarajevu 30. augusta 2001. godine.

Završio je Osnovu školu „Edhem Mulabdić“ na Bistriku a mekteb je pohađao kod muallima r. Ibrahim-ef. Husića i Edin-ef. Hamzakadića u Bakarevoj džamiji.

Kao učenik 9. razreda, na Petom regionalnom takmičenju iz vjeronauke, za područje Muftiluka sarajevskog, 2016. godine, osvojio je 1. mjesto.

Hifz je počeo učiti 2017. godine a posljednje stranice naučio je u aprilu 2018. godine.

Polaganje hifza je trajalo od 01. do 15. augusta 2018. godine pred hafiskom komisijom: hadži-hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; hadži-hafiz Haso-ef. Popara, član; mr. hafiz Mensur-ef. Malkić, muhaffiz.

Čestitamo mladom hafizu Osmanu Malkiću, njegovoj porodici, muhafizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.