Dr. Muhammed Ratib En-Nabulsi posjetio Gazi Husrev-begovu medresu

U ponedjeljak, 10. septembra 2018. godine našu školu posjetio je dr. Muhammed Ratib En-Nabulsi u društvu sa glavnim imamom Medžlisa islamske zajednice Sarajevo dr. hfz. Kenanom Musićem. Goste je ispred Gazi Husrev-begove medrese primio i poželio im dobrodošlicu direktor hfz. mr. Mensur Malkić. Direktor je upoznao dr. Muhammeda Ratib En-Nabulsija sa historijatom i nastavnim planom i programom naše škole.

Dr. Muhammed Ratib En-Nabulsi rođen je u Damasku gdje je završio osnovno i srednje obrazovanje, te je diplomirao na Univerzitetu u Damasku. Magistrirao je Arapsku umjetnost na Univerzitetu u Lyonu, a doktorirao Pedagogiju na Univerzitetu u Dablinu. Trenutno živi i radi u Jordanu, a posebno je aktivan i praćen putem interneta kao jedan od najvećih svjetskih autoriteta gdje ga putem njegove službene stranice i društvenih mreža dnevno prati nekoliko miliona ljudi.