Vijesti i aktuelnosti

Hor Gazi Husrev-begove medrese pručio mevlud u Zavidovićima

U povodu mjeseca mevluda i obilježavanja dana rođenja Poslanika, a.s., 12. rebiul-evvela, 1440. h.g., Hor Gazi Husrev-begove medrese, izveo je mevludski program u ponedjeljak, 19. novembra, 2018. godine, poslije jacija-namaza, u Gradskoj džamiji u Zavidovićima.

Riječi dobrodošlice, na početku, uputio je glavi imam Izet-ef. Čamdžić,  podsjetivši džematlije na dugu historiju i kontinuitet rada Gazi Husrev-begove medrese kao najstarije odgojno-obrazovne ustanove ovoga podneblja, lista učenika ”Zemzem”, hora naše škole koji je kroz decenije napajao srca vjernika širom domovine a zatim i zahvalio svima koji su svojim prisustvom doprinijeli posebnoj noći mevluda u Zavidovićima.

Mevludu su prisustvovali brojni imami, džematlije, prijatelji Medrese i roditelji naših učenika i učenica.

Mevludski program vodio je hfz. Omer ef. Zulić, voditelj hora, nakon čega je prigodan vazu-nasihat održao profesor, hfz. Ammar-ef. Bašić.