Učenici trećih razreda izborne nastave engleskog i bosanskog jezika i književnosti posjetili 14. zimski Salon knjige

U srijedu, 19.12.2018. godine učenice i učenici izborne nastave engleskog i bosanskog jezika i književnosti su, poslije nastave, posjetili 14. zimski Salon knjige na Skenderiji.

Poslije razgovora o tome šta čitati, pričali smo i kako napraviti izbor za čitanje.

U vremenu enormne produkcije, na tržištu se nudi toliko toga što nije vrijedno vremena koje se, eventualno, daje čitanju.

Isto tako skrenuta je pažnja na važnost posjete mjestima gdje se može pronaći knjige koje nisu u stalnoj ponudi. Upoznavanje izdavača i njihovih izdanja.

S tim napomenama učenici su obišli Salon knjige i pronašli poneki naslov koji će im čuvati u sjećanju lijepe trenutke srednjoškolskog perioda.