Gazi Husrev-begova medresa domaćin sastanka Zajednice srednjih škola Kantona Sarajevo

U četvrtak, 17. januara 2019. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese, održan je sastanak Zajednice srednjih škola Kantona Sarajevo. Sastanku su pored direktora srednjih škola i članova Skupštine Zajednice prisustvovali ministrica za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo mr. Zineta Bogunić i pomoćnica ministrice Lamija Husić. Bio je ovo prvi zvanični sastanak ministrice Bogunić sa direktorima srednjih škola Kantona Sarajevo.

Na početku sastanka prisutnima se, u ulozi domaćina, obratio direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur Malkić. U svom obraćanju Direktor Malkić je iznio osnovne podatke o našoj školi i iskoristio priliku da uruči monografiju „480 godina Gazi Husrev-begove medrese“ ministrici Bogunić.