Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese prisustvovali otvaranju projekta „Moje mjesto u Evropi“

Učenice i učenici Gazi Husrev-begove medrese, te njihovi profesori na čelu sa direktorom hfz. mr. Mensurom Malkićem, prisustvovali su otvaranju projekta „Moje mjesto u Evropi“, danas u Gazi Husrev-begovoj biblioteci. Projekat realizira Uprava za vanjske poslove i dijasporu Rijaseta IZ u BiH uz podršku Evropske unije, a otvorila ga je direktorica za zapadni Balkan pri Generalnoj direkciji za proširenje EU Genoveve Ruiz Calavera. Projekat će trajati narednih pet mjeseci i bit će realiziran u šest medresa u BiH, a najbolji učesnici na predavanjima i radionicama će imati priliku da posjete EU u Briselu.

Današnjem otvorenju prisustvovali su reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović, šef Delegacije EU i njen specijalni predstavnik za BiH ambasador Lars-Gunnar Wigemark, te direktori i profesori medresa.