Promocija JU Gazi Husrev-begove medrese u Zavidovićima

U srijedu, 03. aprila 2019. godine, održana je promocija Gazi Husrev-begove medrese u četiri osnovne škole u Zavidovićima: O.Š. “Hajderovići”, O.Š. “Kovači”, JU Druga osnovna škola i JU Prva osnovna škola.

Učešće u promociji Gazi Husrev-begove medrese imali su učenici Imran Burkić, Sinan Huskić, Emina Rahmanović, Ismihana Mehić i Adna Parlić, a oni su bili u pratnji profesora Almina Mahmutovića i profesora hfz. Vedada Jupića.

Promociji su prisustvovali učenici završnih razreda ovih škola. Naši promotori su učenicima prikazali promotivni film o Gazi Husrev-begovoj medresi, govorili o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka.

Zahvaljujemo se našim domaćinima, upravama i nsatavnom osoblju osnovnih škola O.Š. “Hajderovići”, O.Š. “Kovači”, JU Druga osnovna škola i JU Prva osnvna škola na izuzetnom gostoprimstvu, iskazanom tokom naše posjete. Posebno se zahvaljujemo Izetu ef. Čamdžiću, glavnom imamu Medžlisa Islamske zajednice Zavidovići i sekretaru Elviru Mehiću na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.

Almin Mahmutović, prof.